Ekonomi

Premier Inc. beklenenden daha iyi 3. çeyrek sonuçları ve %6 gelir artışı açıkladı

CHARLOTTE, N.C. – Önde gelen bir sağlık hizmetleri iyileştirme şirketi olan Premier Inc. (NASDAQ: PINC), 31 Mart 2024 tarihinde sona eren 2024 mali yılının üçüncü çeyreği için güçlü bir performans bildirdi.

Şirketin düzeltilmiş hisse başına kazancı (EPS) 0,55 dolar olarak gerçekleşti ve analist tahminlerini 0,07 dolar aştı. Çeyrek geliri de 318,51 milyon dolarlık konsensüs tahminine kıyasla 342,59 milyon dolar ile beklentilerin üzerinde gerçekleşti.

Şirketin üçüncü çeyrekteki gelir artışı bir önceki yıla göre %6’lık bir artışı temsil ediyor. Premier’in Başkanı ve CEO’su Michael J. Alkire, bu büyümenin Premier’in ürün ve hizmetlerinin üyeler ve diğer müşteriler tarafından benimsenmeye devam etmesinden kaynaklandığını belirtti.

Contigo Health işiyle ilgili önemli bir değer düşüklüğü ücretini içeren 49,2 milyon dolarlık GAAP net zararına rağmen, düzeltilmiş EPS, şirketin operasyonel gücünü yansıtarak önceki yıla kıyasla sabit kaldı.

Premier, 2024 mali yılı için düzeltilmiş EPS’nin 2,06 ila 2,18 dolar arasında olmasını ve orta nokta olan 2,12 doların analist konsensüsü olan 2,15 doların biraz altında olmasını öngörüyor. Şirketin yıl için gelir beklentisi 1,26 ila 1,32 milyar dolar olarak belirlenirken, 1,29 milyar dolarlık orta nokta 1,3 milyar dolarlık konsensüse yakın bir şekilde hizalanıyor.

Premier’in mali sağlığı, 400 milyon dolarlık hızlandırılmış hisse geri alım işleminin gerçekleştirilmesiyle daha da vurgulanarak, uzun vadeli değerine olan güvene işaret ediyor. Şirket bu işlemin 2025 mali yılının ilk çeyreğinde tamamen tamamlanmasını bekliyor.

Şirketin performans hizmetleri segmenti, kurumsal lisans anlaşmalarının etkisiyle net gelirde %9’luk kayda değer bir artış gördü. Tedarik zinciri hizmetleri segmenti de, temel olarak daha yüksek net idari ücret geliri ve yazılım lisansı, diğer hizmetler ve destek geliri nedeniyle net gelirde %5’lik bir artış bildirdi.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

habergulsehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu